Плажа ГРАДИНА


Релаксирачко место за освежителен пијалок во топол ден и бавна транзиција кон забава во ноќен клуб кога сонцето ќе зајде. Одлични забави речиси секоја вечер и танцување до сабајле.

Плажа СОЗОПОЛ


Созопол често го посетуваат оние кои бараат совршена летна дестинација. Градот има неколку плажи и некои од нив се меѓу најпопуларните плажи во Бугарија.

Меѓутоа, доколку го посетите Созопол, не пропуштајте ја централната плажа, сместена помеѓу Стариот и Новиот град. Плажата е песочна и нуди шезлонги и чадори за сонце за изнајмување. Во случај да не најдете место на плажата, плажата Харманит во близина нуди поголема песочна површина. Поради близината до центарот на градот, очекувајте многу објекти наоколу.
Продолжува...

Извор:https://spiritell.com/%D0%BD%D...