Новости

ЗА КОГО ЌЕ НАВИВАМЕ ОВА ФУДБАЛСКO ПОПЛАДНЕ ? НЕКА ПОБЕДИ ПОДОБРИОТ !!!

Share on Facebook
Tweet
Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски и капитенот, Енис Барди на официјална прес-конференција ги споделија своите очекувања за утрешниот натпревар против Бугарија во Разград на отворањето од новото издание на Лига на нации.Благоја Милевски - селектор на македонската А ...
Прочитај повеќе......

БУЗАЛКОВСКИ СО ДВЕ ПРВИ МЕСТА НА БУГАРСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ ВО МОТОЦИКЛИЗАМ

Share on Facebook
Tweet
На патеката во Плевен во рамките од бугарскиот национален шампионат во мотоциклизам се организираа третата и четвртата трка.Учествуваше Христијан Бузалковски од Македонија кој успеа да оствари нови одлични резултати освојувајќи две први места.– Изминатиот викенд се возеа две трки од Бугарскиот ...
Прочитај повеќе......

БИТОЛЧАНИ СО ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ ВО БУГАРИЈА

Share on Facebook
Tweet
На 21 мај оваа година во Велинград, Република Бугарија се одржа турнир за ММА и Џиуџицу каде „Нинџуцу“ клубот од Битола настапи со 6 сениори во две дицсиплини (ММА и Џиуџицу).Од клубот информираат дека битолските борци демонстрираа добра подготвеност за овај турнир и со тоа остварија 6 шампионски ...
Прочитај повеќе......

МАКЕДОНИЈА ЈА ШОКИРАШЕ ИТАЛИЈА СРЕДЕ ПАЛЕРМО

Share on Facebook
Tweet
Македонската фудбалска репрезентација славеше на гостувањето кај Италија со 1-0 во полуфиналето на баражот за Светското првенство (СП), па така се избори за меч против Португалија.Македонија во последните минути од натпреварот успеаа да ја затресат мрежата на Џанлуиџи Донарума и така да го шокираат ...
Прочитај повеќе......